Bazén nebo solární sprcha?


Bazén si nemůže dovolit každý z nás. Není to jenom otázka peněz, jelikož bazény dnes už nejsou tak drahé, jako tomu bylo dřív. Spíš je to otázka prostoru. Pokud bydlíte v bytě, tak nejspíš nemáte pozemek, kam byste mohli bazén umístit. A i pokud vlastníte dům se zahradou, nemáte vyhráno. Můžete mít třeba takový terén, který zkrátka neumožňuje, abyste si v něm bazén vybudovali.

sprcha

Co ale dělat, pokud nemáte bazén, a stejně se chcete venku osvěžit, pokud panují horka, jaká v posledních letech zažíváme každé léto? Řešeném může být solární sprcha.

Solární sprcha je zařízení velmi podobné normální sprše. Taková sprcha může být buď přenosná, takže ji můžete přesunovat kam chcete, anebo se připevňuje napevno. Pohybují se v různé cenové výši, od několika tisíc až po několik desítek tisíc korun. Záleží na tom, jaký design si vyberete, a jak nároční na funkce vaší sprchy jste.

Jak taková solární sprcha funguje? Má na sobě nádržku na vodu, kterou plníte svou vlastní vodou. Ta se poté ohřívá pomocí solární energie. Proto je dobré, abyste sprchu umístili někam, kde vám většinu dne bude svítit slunce. Pokud ale chcete používat sprchu spíše na osvěžení, nedávejte ji na přímé slunce, ale spíše do stínu nebo na místo, kde není sprcha na slunci celý den. Voda pak bude velmi příjemná, a bude vám sloužit spíše k osvěžení.

sprcha

Taková sprcha je ale skvělá i když máte bazén. Proč? Protože do bazénu byste měli chodit čistí. I když to může být paradox, že do vody máte chodit čistí, je to z toho důvodu, abyste neznečistili vodu. Máte na sobě pot, špínu, opalovací krémy, make-up, deodoranty a podobné věci. Těmi můžete znečistit vodu v bazénu, a tak uspíšíte tvorbu bakterií a vaše voda nebude kvalitní.

Pokud používáte do vody chlór, měli byste ho po koupání ze sebe co nejdříve smýt. K tomu opět může pomoci solární sprcha.