Kam uložit vaše věci před plánovanou rekonstrukcí chaty


Když se naplánuje rekonstrukce rekreační chaty, aby poskytovala zázemí pro celoroční bydlení, vyžaduje to sestavení harmonogramu prací a přibližný časový odhad délky trvání celé akce. U větších rekonstrukcí počítejme například s podlahovým topením a výstavbou krbu s výměníkem, demontáž radiátorů a výměnu oken, výměnu střešní krytiny, přístavbu obytného prostoru, zhotovení kryté terasy s výhledem na řeku atp.

loď s kontejnery

Takovéto náročné procesy se neobejdou bez mnoha typů ručního a elektrického nářadí, a to obvykle bývá umístěné v garáži, ve sklepě, ale i přímo na pracovišti v obytných místnostech. Naopak odtud musí zmizet veškeré vybavení, které by utrpělo újmu v průběhu stavebních prací. Možná si dovedete představit, jak by všudypřítomný prach dosedal na sedací soupravy, koberce a nábytek, i když bychom se je snažili zakrývat různými igelitovými plachtami. Zvláště vlezlý je bílý prach z broušení sádrokartonářského tmelu, ten se dostane snad všude a zaleze i pod spáry mezi jednotlivými igelitovými fóliemi.

přeprava kontejnerů

Kam ale všechno vystěhovat, když nemáte dostatek volného místa v uzavřených objektech? Garáž je plná věcí, a i přesto, že zaparkujete před ní, všechno se tam nevejde. A dřevník je zaplněný palivovým dřevem a ukládat věci pod pergolu je nerozumné, protože se nedají uzamknout a zabezpečit před krádeží. Co teď? Přece si neobjednáte stěhováky a neodvezete vše mimo parcelu, třicet kilometrů odtud, což bude nevýhodné i proto, že budete občas potřebovat mít nějaké předměty po ruce?

Jedno řešení by tu bylo – krátkodobý pronájem skladu z Prahy. Jedná se o lodní ocelový kontejner pro přepravu zboží s uzamykatelnými vraty, naprosto bezpečný pro ukládání jakýchkoli předmětů, co se svými rozměry dovnitř vejdou. Kontejner vše chrání před povětrnostními vlivy a mechanickým poškozením. Pronájem můžete využít i pro náročnější stavební práce, které se protáhnou na několik měsíců.