Jak nepostrádat peníze?


Potíže se solventností může mít prakticky kdokoliv z nás. I když třeba máme v jednom okamžiku peněz víc než dost, kdo ví, co přinese budoucnost a zda na tom jednou nebudeme o poznání hůř? A proto bychom si měli uvědomovat, že se nás naše peníze nebudou vždycky držet jako klíště a jednoho dne dost možná dojdou. A když k tomu dojde, ocitneme se ve skutečně nepříjemné situaci. Což si jistě dokážete představit, protože všichni dobře víme, jaký význam pro nás mají peníze a jaký dopad může mít, když nám někdy dojdou.

Nedostatku peněz není nikdo zaručeně ušetřen. A proto bychom si měli v dobrých časech odkládat nějaké ty peníze na jindy, na možné horší časy. Jednoho dne se nám mohou takové úspory určitě hodit.

ruské rubly

Ale ani úspory nemusí znamenat spásu, ani ty nám nemusí stačit, pokud nám dramaticky poklesnou příjmy a naopak vzrostou výdaje. A tudíž není na škodu ani povědomí o tom, kde si lze v případě potřeby peníze půjčit.

Půjček je zdánlivě dost. Jejich nabídku potkáváme všude možně a vypadá to, že pokud peníze potřebujeme, lehce je někde seženeme. Ale tak tomu často není. Půjčky tu jsou, jenže pouze pro bonitní lidi. Tedy pro ty, kdo přesvědčí finančníky o tom, že budou schopni všechno splácet náležitým způsobem. A pokud máme nízké výdělky a záznamy v registrech dlužníků, můžeme na většinu z nabízejících se půjček zapomenout.

ruské rubly

Naštěstí ale ne na všechny. I kdyby nám všude zabouchli pomyslné dveře před nosem, i kdyby nám skoro vždy odmítali půjčit s odkazem na nedokonalost naší situace, jeden poskytovatel půjček nezklame. A to nebankovní společnost.

I kdybychom na tom byli uboze, hypotéka bez doložení příjmu tu pro nás stále ještě je. A když se za ni zaručíme nemovitostí, dostaneme ji třeba i ve velkém rozsahu a s dlouhou dobou splácení. A tím můžeme vyřešit problémy s nedostatkem financí, kdykoliv je máme.