Kamarád do pohody i do nepohody


Mít psa je pro člověka přirozené už tisíce let. Mnoho lidí se v minulosti snažilo o vznik nových plemen, a mnoha z nich se to skutečně podařilo. Aktuálně existují desítky psích plemen, která můžete chovat i vy. Každé z nich má svá specifika, a to jak povahová, tak vzhledová. Každý pes rozhodně není vhodný pro všechny, a na to při výběru psa musíte pamatovat.

Jsou lidé, kteří rádi dávají druhou šanci nalezencům nebo psům z útulku. To je velice chvályhodné, ale často jde o psy, kteří za sebou mají nějaké špatné zkušenosti, a proto nejsou vhodní k dětem, tedy většinou. K adopci bohužel bývají většinou dostupní jen starší psi, takže pokud je vaším snem štěně, které si vychováte od malička, je ideální pořídit si právě štěně, a to nejlépe z nějaké chovné stanice.

pes akita

Proč ze stanice?
Chovné stanice musí splnit spoustu požadavků chovatelského klubu. Pes, který má být uchovněn, musí projít několika zdravotními prohlídkami a musí splňovat plemenný standard. Provádí se i genetické vyšetření aby se zamezilo křížení příbuzných psů. Jakmile je pes uchovněn, je to signál, že je vhodný k tomu aby měl štěňata. Majitel uchovněného psa musí mimo jiné absolvovat i výstavy a pokud chce, tak i soutěže. Jedině chovatelská stanice vám nabídne kvalitní a hlavně zdravá štěňata, která netrpí žádnými zdravotními problémy.

akita inu

Jedním z nejlepších psů, jaké si můžete pořídit, je akita inu. Je to skvělý pes do rodin s dětmi, protože má milou, klidnou a hlavně přátelskou povahu. Přesto je to ale velice dobrý hlídač. Zaujala vás a zajímá vás kde jsou aktuálně akita inu na prodej? Podívejte se na náš web, kde najdete informace o tom, která štěňata jsou aktuálně na prodej.

Proč my?
Naše chovatelská stanice patří mezi ty nejlepší v Evropě. Můžete se spolehnout na to, že od nás si odvezete jen zcela zdravého psa, který bude mít nejspíš i předpoklady pro chov.