Nebezpečí z počítačů?


Nějaký takový stolní počítač, nebo notebook má jistě každý doma. Možná, že dokonce každý svůj. Není se co divit. Cena těchto strojů dávno klesla k poměrně přijatelným výškám. Takže jsou tyto přístroje všude kolem nás. A my sami neustále hledíme do monitorů, malých či větších. Jenže jsou to právě ony, které v sobě skrývají nebezpečí. Asi už tušíte, že jde o ono pověstné modré světlo.

Pokud nemáte tušen o čem je řeč, tak vězte, že toto světlo vyzařují monitory, mobilní telefony a televizory. Toto světlo má vliv na náš zrak. Skutečně nemusíte ihned vypínat počítač a prchat do sklepa. Neoslepnete. Má to vliv na něco jiného. Množství modrého světla totiž ovlivňuje melatonin. To je hormon v našem těle, který zvyšuje pocit naší únavy. Což je jistě správné, aby se člověk nepřepínal a včas „vypnul“. Jenže právě modré světlo zvyšování tohoto hormonu blokuje, a to není vůbec dobré. Jako každý zásah do našeho cyklu.

obyčejné brýle

Řeči o tom, že toto světlo je i ve výbojkách v nočním osvětlení jsou sice pravdivé, ale dělá se kolem toho zbytečný humbuk. Je třeba si uvědomit, že v tomto případě se setkáváme se světlem odraženým. Intenzita tohoto světla je asi sto krát menší než intenzita světla při používání běžného mobilního přístroje.

brýle sluneční

Přesto však je dobré se proti tomuto světlu bránit a na to máme speciální brýle. Hlavně při práce na počítači by se rozhodně používat měly. Odborníci je jednoznačně doporučují a člověk sám by měl na své zdraví snad alespoň trošku dbát.

Takže, brýle na počítač s ochranou proti modrému světlu se zcela jistě vyplatí koupit. Nakonec, nestojí to majlant a mezi věcmi kolem notebooků a dalšího je to jen mizivá položka. Navíc tím uděláte hodně pro to, abyste se cítili zdraví a svěží. Částka za brýle to umožní a jistě i vy sami budete mít dobrý pocit, že jste něco pro své tělo po delší době něco udělali.