Ideální voba pro vaše miminko


Každý rodič chce svému dítěti dopřát to nejlepší. Rodiče hodně dbají na nákupy oblečení, první příkrmů, hraček, ale na to podstatné často zapomínají. Přebalování je velice důležitou součástí života novorozenců, protože v pleně tráví veškerý čas. Maximálně v létě na pár hodin denně v největších vedrech nechávají rodiče doma děti bez oblečení a bez plenek. Po zbytek roku ale dítě tráví v pleně celý den, a tak je potřeba myslet na to, že by se měly používat spíše kvalitní prodyšné pleny. Proč?

svrchní kalhotky

Představte si že máte na sobě plenku. Celý den jste zavření v plastovém obalu, ve kterém se opíti a ve které vše pokožka nemůže dýchat. Podobně se cítí vaše dítě v levné jednorázové plence. Většina rodičů bohužel kupuje ty nejlevnější pleny, protože ty lepší stojí několikanásobně více peněz, a to si každý nemůže dovolit. Proto je lepší nakoupit látkové pleny, které můžete po použití vyprat a dát dítěti znovu. Nezapomínejte na to, že látkové pleny – sada se dá koupit i z druhé ruky a její cena nebude tak vysoká jak očekáváte.

matka a dítě

Látkové pleny jsou stejně spolehlivé jako ty jednorázové, ale oproti nim se používají znova a znova, což je skvělá vlastnost, protože neprodukují odpad. Stačí je namočit a vyprat, a pokud je už nebudete potřebovat, můžete je bez problémů prodat zase dál. Látkové pleny jsou prodyšné, jemné k dětské pokožce, nezpůsobuj opruzeniny a dají sem použít i jako podložka nebo ručník. Nezapomínejte si koupit i svrchní kalhotky, které udrží látkovou plenku tam kde má být. Vrchní kalhotky se dají koupit v mnoha barevných provedeních. Najdete je jak pro kluky, tak pro holky. Prodávají se i v neutrálních barvách pro případ, že byste je chtěli darovat nastávajícím rodičům jako dárek do porodnice. Vyberte si z širokého sortimentu na přebalování a dejte sbohem jednorázovým plenám, které jsou nakonec dražší.