Vyberte si hrnek


Podzim a zima jsou období, která s sebou nesou i zvýšený výskyt nemocí. Mezi ty nejrozšířenější patří bohužel rýma, při kterou se nedá ochránit téměř nijak. Rýmu dostávají i lidé, kteří jinak přes rok nemocní nebývají. Právě rýma dokáže ale pořádně potrápit. Nemoct dýchat, mít ucpaný nos a teplotu není příjemné pro nikoho. Proto je dobré i s obyčejnou rýmou odpočívat jak jen je to možné. Jestli se i o vás aktuálně nějaká pokouší, udělejte si odpočinkový den.

Co si připravit?
Proti nachlazení nejlépe účinkuje zázvorový čaj, ale chybu neuděláte s jakýmkoliv čajem. Jde o to abyste do sebe dostali něco teplého, a byli pokud možno v teple a v klidu. Připravte si opravdu kvalitní čaj, který nejlépe obsahuje i nějaké bylinky. Ideální je šípek. Každý ale nemá v zásobě natrhaný šípek nebo ani bylinky. Potom postačí obyčejný čaj, ale měl by být sypaný. Jakmile čaj trochu zchládne, přidejte do něj med.

zelený čaj

Čaj je skvělý nápoj, který má nejen léčivé účinky, ale který dokáže člověku navodit i psychickou pohodu. Čaje se většinou hodně pijí právě během podzimu a zimy, ale dopřát si ho můžete po celý rok – dá se připravit i jako ledový. Skvělým dárkem na Vánoce je jakýkoliv čaj, káva nebo kvalitní koření. Ostudu si neuděláte ani v případě, že pořídíte jako dárek kvetoucí čaj. Když si ho připravíte do skleněné konvičky, můžete pozorovat jak se čajový květ rozvíjí. Tyto čaje jsou většinou zelené, a chutnají skvěle samotné i s medem.

kvetoucí čaj

Čaje bychom měli pít, protože mají skvělý vliv na zdraví. Působí jako prevence, protože většina čajů obsahuje antioxidanty. V čajích najdeme i látku podobou kofeinu, který je obsažený v kávě. Proto část lidí pije čaje namísto kávy, protože jim pomáhají například na noční směně vydržet déle vzhůru. Ať už si vyberete jakýkoliv čaj, měli byste si ho vždycky vychutnat v klidu.