Zeleninová šťáva je výživná potravina


Někteří lidé se domnívají, že zeleninová šťáva je nápoj, a že slouží k dodržování pitného režimu, ale toto je pravda jen částečně, protože je to také potravina s vysokým obsahem živin. Je to dokonce superpotravina, protože jde o koncentrované množství šťávy z více kusů plodů.

mrkvová šťáva

Veganská oslava

Jestliže chystáte rodinnou či jinou oslavu, které se účastní převážně vegetariáni a vegani, mohli byste jako součást občerstvení nabízet právě šťávy, je to vynikající vitamínová bomba, která dodá energii a zlepší náladu, což je právě na oslavách podstatné. Nač si kazit takový den výrobky s rafinovaným cukrem nebo alkoholickými nápoji, když máte k dispozici něco takového?

zeleninové šťávy

Jak efektivně dopravit zeleninové šťávy na trh

Zeleninovou šťávu si samozřejmě můžete vyrobit sami, stačí k tomu kvalitní odšťavňovač a vhodná nádoba, ovšem ne vždy máme při ruce tyto nástroje a dostatek čerstvé zeleniny, což může být případ právě uvedených rodinných oslav a dalších společenských událostí, jako jsou podnikové večírky nebo rauty. Tehdy přichází vhod zeleninová šťáva pasterizovaná, v podobě koncentrátu zabaleného do kartonové krabice.

Abychom mohli nakupovat šťávy v krabicích, musí je někdo na trh dopravit a také zajistit jejich vynikající jakost. A k tomu slouží mimo jiné i IBC kontejnery.

IBC kontejner je plastový box o objemu tisíc litrů, který slouží zejména pro potravinářské účely. Je výhodný i pro skladování a přepravu ovoce a zeleniny v tekuté podobě. Uvnitř kontejneru se vždy nachází vyměnitelná fólie a jakmile se vyprázdní, putuje jako tříděný odpad k recyklaci a pro novou várku zeleniny se pak použije nová čistá fólie. A je-li zapotřebí box vyčistit od zbytků šťáv či jiných nečistot, není to problém. Kontejnery zároveň disponují velmi vysokou nosností, každý z nich unese až pět tun nákladu, a proto je možné skládat http://www.slovnik.cr/cesko-nemecky/skl%25C3%25A1dat/ je na sebe až do pětipatrové výšky.