Jak na to?


Každý není technický typ
Moderní spotřebiče a různé přístroje musíme používat všichni, protože jsme si na ně zvykli a značně nám usnadňují život. Dnes už si asi nikdo nedovede představa život bez lednice nebo bez pračky. Jsou ale přístroje, které musíme obsluhovat pokud chceme aby vykonaly práci, kvůli které je máme doma. Typické je to pro myčku, pračku nebo třeba troubu. Problém bývá obsluha spotřebičů zejména pro starší lidi, kteří jsou zvyklí na jeden typ výrobu a ten jim doslouží. Musí si pak koupit nový a naučit se s ním zacházet od spuštění až po vypnutí.

psací stroj

Starší lidé, kteří vyrůstali v jiné době kdy nebylo běžné mít doma spotřebiče, občas bojují s jejich obsluhou, a to i když si přečtou návod. Spousta z nich si ani po jeho nastudování některé věci nepamatuje. Část lidí potřebuje mít návod stále k ruce, takže když ho nemohou najít nebo ho ztratí jsou často bezradní. Mladší ročníky si návody neschovávají protože spotřebiče většinou dokážou ovládat intuitivně, ale u starších lidí to může být opravdu problém.

Proto je lepší, když se uživatelská příručka od spotřebiče nachází stále na stejném místě. Je dobré si doma vyčlenit skříň nebo šuplík, kde budete mít jen návody. Díky tomu hned budete vědět kam máte sáhnout a nepřekvapí vás hromady papírů, kterými se budete muset prohrabat ež najdete návod který tak nutně potřebujete.

kniha stránky

Žijeme v době kdy spousta lidí umí ovládat počítač alespoň v základu. Máte možnost si návody stáhnout u nás, kde najdete nejen návody k různým spotřebičům, ale také k jiným výrobkům. Díky tomu budete mít svůj návod stále po ruce, aniž byste ho museli hledat po celém domě. Můžete ho mít v elektronické podobě v počítači, a pokud vám vyhovuje spíše papírová podoba, jednoduše si ho vytiskněte. Jestli se bez návodu neobejdete ani po několika týdnech od prvního použití přístroje, rozhodně si jej před dalším použitím pročtěte znovu.