Jak naplánovat výstavbu skříní na míru


Rozmyslete si, kam skříň umístit

Tím prvním a zcela zásadním momentem, co byste měli při navrhování skříní na míru znát, je jejich umístění. Musíte být pevně rozhodnuti a mít jasno, zda bude tento typ nábytku zaujímat plochu celé stěny ložnice, pokoje v podkroví, přízemních či suterénních prostor garáže a vaší dílny, anebo jej necháte přesně napasovat pod schodiště.

skříně na míru

Někteří lidé zastávají názor ponechat obytný prostor více otevřený a zaplnit skříněmi na míru pouze místa, kde se příliš dlouho nezdržují. Tím pádem získá obývací pokoj, ložnice či pracovna prostornější ráz, bude tu lépe proudit energie a nebudete se tu cítit sevření a stísnění.

Vytvořte si papírový model vnitřních prostor

Pochopitelně nemáme na mysli 3D vystřihovánku z papíru, ale pouze papírový nákres určitém měřítku. Narýsujete si plánek skříně tak, aby vám vyhovovala vnitřní dispozice dle uložených předmětů, ať už se jedná o oblečení, obuv, sportovní potřeby nebo hračky, úklidové prostředky, krmiva pro zvířata, nářadí apod. Vhodné je předem proměřit množství ukládaných věcí, abyste dle toho odhadli výšku jednotlivých regálů, zásuvek, drátěného programu atd. Specializovaná firma vám může sama navrhnout obvyklé uspořádání vnitřních prostor skříní dle několika modelů, anebo vám může vytvořit speciální řešení podle vašeho vlastního návrhu.

vestavěná skříň

Barva posuvných dveří

Kdo sází na bílou barvu, nic tím nezkazí. Bílá se hodí ke všemu, snadno ji sladíte se dřevem, s koberci, s pokojovými rostlinami, s bytovými doplňky, žaluziemi, závěsy, roletami a svítidly. Příliš mnoho bílé sice může vypadat sterilně, ale stále je to barva, která odráží nejvíce denního slunečního, ale i umělého světla. Zapamatujte si také, že bílá opticky zvětšuje obytný prostor a i v malém bytě se můžete cítit příjemně. K bílé se také dobře hodí zrcadla, například kulatá, ve více kusech cik cak vedle sebe.