Prodej nebo pronájem?


Spousta lidí se během života ocitá v situaci, kdy se musí rozhodnout, co udělají se svým majetkem. Pokud má někdo volné finance, snaží se sehnat byt, i kdyby byl sebemenší, a ten pronajímat. Sehnat nemovitost která by se dala pronajímat je snem mnoha lidí, protože vybudovat si pasivní příjem je to nejlepší co s volnými finančními prostředky můžete udělat. Sehnat nemovitost která bude v dobrém stavu a stát přiměřenou částku je dnes velmi těžké, a často jde o záležitost na několik let.

prodaná nemovitost

Pokud se vám podařilo nemovitost určenou k pronájmu sehnat a těšíte se až vám přijde první suma za nájemné, budete si nejprve muset sehnat nájemníky. To je často velmi nevděčný úkol. Bytů a domů, které se nabízejí k pronájmu, moc není. Bývá problém sehnat nájemníky, kteří budou odpovídat vaším požadavkům na ideálního nájemníka. Bohužel nic není ideální a tak budete nejspíš muset slevit z nároků. Většina pronajímatelů je ráda, když do svého bytu pustí pracující lidi bez zvířat.

To že máte byt které chcete pronajmout ještě neznamená, že se o něj zájemci porvou. Některé byty jsou v tak špatném stavu, že je budou majitelé nabízet dlouho. Je dobré opravit základ – inženýrské sítě, a vymalovat. Pořídit novou kuchyni a nábytek by měl být základ. To v jakém stavu byt máte, je především vaše vizitka.

podpis smlouvy

Nedaří se vám byt pronajmout?
Jestli jste zkusili bytu pronajmout sami a nepovedlo se vám s nikým uzavřít smlouvu, možná děláte někde chybu. Ideální je navázat spolupráci s realitní kanceláří, která má zkušenosti s hledáním nájemníků, a tak vám mohou sehnat více zájemců, kteří budou solidní a spolehliví. Realitní kanceláře si dávají záležet i na focení nemovitostí
scan360.cz, protože právě v tom, jak nemovitost prezentujete, tkví to ja budete s pronajímáním nebo prodejem úspěšní. Je potřeba nemovitost nabídnout tak aby zájemci viděli její skutečný stav.