Stěhování z města na venkov


Přestává vás již bavit žít v Praze z mnoha osobních i společenských důvodů a chcete se odstěhovat na venkov? Máte možnost bydlet v rekreační oblasti, kde je více klidu a méně smogu, stresových situací a dalších negativních faktorů, co lidský život provází ve velkých městských celcích, Prahu nevyjímaje? Pak využijte služeb stěhovacích firem, s nimiž probíhá stěhování z Prahy 10 snadno a bez problémů. Soustřeďte se na to podstatné, s čím vám stěhováci nepomohou, a sice na třídění stěhovaných předmětů a zejména na úklid a administrativní záležitosti.

krabice na stěhování

Odvoz nepotřebných věcí – stěhovací firmy zajišťují i vyklízení bytových a nebytových prostor a mohou se postarat i o odvoz vytříděných předmětů, které považujete za nepotřebné. V průběhu balení věcí je odložíte stranou a označíte a stěhováci je pak odvezou v rámci jedné akce na sběrný dvůr.

papírový karton

Balení věcí – stěhovací firma za vás může obstarat i toto, pokud si sjednáte stěhování na klíč. Jestliže však chcete mít o všem lepší přehled, je výhodnější balit po svém, ovšem pozor – nebuďte pošetilí a nepovažujte za vhodný balicí materiál novinový papír, ten výrazně páchne a špiní. Mnohem lepší je bublinková fólie, do té zabalíte téměř všechno. A na velké domácí spotřebiče využijte velmi tenkou fólii stretch, stačí několik vrstev a předmět je dobře chráněný před poškrábáním a někdy i hrubším zacházením.

Administrativa – toto bohužel za vás nikdo nevyřídí. Musíte osobně podchytit vytvoření nových dokladů (při změně trvalého pobytu), musíte se postarat o nájemní smlouvu, přepis dodavatelů energií a nahlášení změny korespondenční adresy na různé instituce. Na nic nesmíte zapomenout, jinak jste ohroženi zbytečnými sankcemi a pokutami.

Parkování pro stěhovací vozy – tam, kde se za parkování platí, bude třeba včas (minimálně čtyři týdny předem) požádat o parkovací místo na příslušném odboru dopravy.