Šetřete přírodu i své finance


Jednorázové menstruační pomůcky jsou nejen neekologické, ale především neekonomické. Mnoho žen je ale stále používá, protože nenašel vhodné alternativy. V dnešní době už se nemusíte spoléhat jen na vložky a tampony, které mohou být navíc i zdravotně závadné. Jednorázové pomůcky se totiž vyrábí z bělených umělých vláken, která mohou zůstávat v těle. Každá žena navíc během menstruace za rok vyprodukuje spoustu odpadu, který se nerozloží. Jestli se zajímáte alespoň trochu o ekologii, změňte některé své návyky, a přírodě ulevíte ještě víc.

žena v prádle

Co používat?
Mnohé ženy během menstruace trápí bolesti břicha. Věděly jste, že je mohou způsobovat právě tampony? Zkuste je chvilku nepoužívat a možná i u sebe uvidíte ten rozdíl. Některé ženy přešly od vložek a tamponů ke kalíšku a kalhotám. Kalíšek je velmi oblíbený, protože má opravdu dlouhou životnost. Je v podstatě nezničitelný. Je vyrobený ze silikonu, takže je velmi pružný a snadno se udržuje. Je téměř nemožné jej třeba roztrhnout. Zpočátku může být trochu problematické se ho naučit zavádět a vytahovat, ale za chvilku vám to ani nepřijde. Jenže po každém použití se kalíšek musí opláchnout, a to mnoha ženám nevyhovuje. Proto se raději zaměřily na menstruační kalhotky z nanovláken Myfemini
.

vložky a tampony

Proč si vybrat kalhotky?
Ať už hledáte alternativu k jednorázovým menstruačním pomůckám, která je šetrnější k přírodě, vašemu tělu i vašim financím, a nebo chcete pro svou dceru, která začíná menstruovat, najít to nejlepší, budou možná kalhotky tím pravým. Kalhotky jsou vyrobeny z několika savých vrstev. Díky tomu udrží všechnu tekutinu a dokonce i zápach právě v látce, která je nepropustná a ochrání vás před protečením dlouhé hodiny.

O kalhotky se nemusíte nijak zvlášť starat, stačí je namočit a pak vyprat s prádlem. Na našem webu se dozvíte nejen jak o ně pečovat, ale i rady a tipy jak je vybrat.